Jump to content
  • Welcome!

    Register and log in easily with Twitter or Google accounts!

    Or simply create a new Huddle account. 

    Members receive fewer ads , access our dark theme, and the ability to join the discussion!

     

Milk $9 a gallon.


jasonluckydog

Recommended Posts

Oh hell!! I didn't even think about cheese and butter. I can't do with out those, especially cheese!

Cakes, Cookies, Deserts, 1/2 the Soups, use Milk or Milk protein!

I'm lactose intolerant. I can only use real milk if it's processed. (Cheese of food.) Otherwise it's soy milk for me.

I have been buying powered milk for my Doomsday supplies (cooking only). And vacuum packed soy milk, cereal.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...